Web Tasarım - Web Desing

Web tasarımı, internette görüntülenen web sitelerinin tasarımını ifade eder.

E – TİCARET , KURUMSAL Web Tasarım

Web Tasarım

Web Tasarımı Nedir?Web tasarımı, internette görüntülenen web sitelerinin tasarımını ifade eder. Genellikle yazılım geliştirme yerine web sitesi geliştirmenin kullanıcı deneyimi yönlerini ifade eder. Web tasarımı, masaüstü tarayıcılar için web siteleri tasarlamaya odaklanırdı; ancak, 2010'ların ortalarından bu yana, mobil ve tablet tarayıcılar için tasarım giderek daha önemli hale geldi.

Bir web tasarımcısı bir web sitesinin görünümü, düzeni ve bazı durumlarda içeriği üzerinde çalışır. Örneğin görünüm kullanılan renkler, yazı tipi ve görüntülerle ilgilidir. Düzen, bilginin nasıl yapılandırıldığı ve sınıflandırıldığı anlamına gelir. İyi bir web tasarımı kullanımı kolaydır, estetik olarak hoştur ve web sitesinin kullanıcı grubuna ve markasına uygundur. Birçok web sayfası, kullanıcıların dikkatini dağıtabilecek veya şaşırtabilecek hiçbir yabancı bilgi ve işlevsellik görünmeyecek şekilde basitliğe odaklanarak tasarlanmıştır. Bir web tasarımcısının çıktısının temel taşı, hedef kitlenin güvenini kazanan ve teşvik eden bir site olduğundan, kullanıcı hayal kırıklığını olabildiğince çok sayıda potansiyel noktayı kaldırmak kritik bir husustur.

 

Senioriz, profesyonel tasarım anlayışı ile, brief aşamasından test aşamasına dek, projenizi özenle ve titizlikle tamamlar. Kurumsal web tasarım projelerinde bir çok ulusal marka Senioriz'e güvendi, sıra sizde...

 

Hem masaüstü hem de mobil cihazlarda iyi çalışan web siteleri tasarlamak için en yaygın yöntemlerden ikisi, duyarlı ve uyarlanabilir tasarımdır. Duyarlı tasarımda içerik, ekran boyutuna bağlı olarak dinamik olarak hareket eder; uyarlanabilir tasarımda, web sitesi içeriği yaygın ekran boyutlarıyla eşleşen düzen boyutlarında sabitlenir. Cihazlar arasında olabildiğince tutarlı bir düzen korumak, kullanıcı güvenini ve etkileşimini korumak için çok önemlidir. Duyarlı tasarım bu konuda zorluklar gösterebileceğinden, tasarımcılar çalışmalarının nasıl görüneceğinin kontrolünü bırakmada dikkatli olmalıdırlar. İçerikten de sorumlularsa, becerilerini genişletmeleri gerekebilse de, bitmiş ürünün tam kontrolünü kullanma avantajından yararlanacaklar.

 

logo white

Senioriz'da Markanızı Büyütmek için her şey HAZIR.

Web Tasarım, Google Ads Reklamlar, SEO, Dijital Pazarlama ve Tasarımlar, Sosyal Medya Yönetimi, Kurumsal Tanıtım Filmleri, Kurumsal Web Tasarım, E–Ticaret Web Tasarım, Web Yazılım.

İletişim

Address:
PhuketLife residence - No12 - D82,
Beylikdüzü İstanbul, Turkey

Phone: + 90 (530) 087 6599
Email: contact@senioriz.com
Fax: + 90 (212) 565 3884

Destek

09:30 - 19:00

7/24 Canli destek