İçerik Üretimi ve Yönetimi

İçerik Üretimi ve Yönetimi

İçerik Pazarlaması Nedir?

İçerik Pazarlama, web siteniz, blogunuz veya başkalarının web sitesi için dijital içeriğin üretildiği süreçtir ve daha sonra markanızın web sitenize sağladığı ürün veya hizmeti arayan ziyaretçileri yönlendirmek için dijital kanallar kullanılarak dağıtılır. içerikle etkileşimlerini temel alan bir satış hunisi.

İçerik pazarlaması yeni değildir. Çok uzun zamandır var ve aslında günlük yaşama girdi. İlk formlardan biri restoranlar için Michelin Rehberi idi. Bu kılavuzun, bir lastik şirketi tarafından sürücülerin gidip iyi yemekli işyerlerini ziyaret etmeleri için başlatıldığını unutuyoruz.

Günümüzün dijital içerik pazarlaması biraz farklı. Bununla birlikte, doğal olarak, sahip olduğunuz veya markanızı güçlendirmek için yeniden dağıtabileceğiniz içeriğe dayanmaktadır. Bunun ilk örneklerinden bazıları, yıllardır yazılım ve işi iş sektörüne dolduran beyaz kitapların PDF'leri veya vaka çalışmalarıydı.

Ürün push veya servis push içeriği günleri değişti ve şimdi içeriğe katma değer arıyoruz. Kullanıcı, içeriğin deneyimlerine bir şeyler eklemesini ister - en son yeteneğinizi veya özelliğinizi bilmek istemez, ancak markanızın veya ürününüzün onlar için neler yapabileceğini bilmek ister. Artık değiştirilmiş basın bültenleri kabul edilemez. Bu tamamen markanızla ilgili hikayeyi anlatmakla ilgili. Bu, ürününüz veya hizmetiniz için düşünce lideri olduğunuzu göstermekle ilgilidir ve düşünce lideri değilseniz, en azından müşterinin ne istediğini anladığınızı gösterebilirsiniz!

İçerik Pazarlama Süreci nedir?

Farklı organizasyonlar yapılarına ve endüstrilerine göre farklı süreçler gerektirir. Uyguladığımız genel bir sürecimiz var - farklı durumlar için ayarlıyoruz. Başarının anahtarı, neye ihtiyacınız olduğuna odaklanmak ve ihtiyaç duyduğunuzda kullanılabilir olduğundan emin olmaktır.

Bu 5 adımlı bir işlemdir:

  • Planla ve Programla - Dijital Pazarlama Stratejinizden çıktı alarak içerik pazarlamasından hedeflere ulaşmak için ne yapmamız gerektiğini tasarlıyoruz.
  • Fikir Üretimi ve Üretimi - İçeriğin çıktılarla eşleşmesi için fikirler üretin.
  • Uygulama - Üretilen malzemeyi alın ve yayınlayın.
  • Dağıt - Malzemeyi birden çok kanalda birden çok biçimde dağıtın.
  • Analiz - Kampanyanın başarısını ve alınan dersleri anladığımızdan emin olun.
  1. Planla ve Programla

İçerik planlama, başarılı bir içerik pazarlama kampanyasının temel başlangıç ​​noktasıdır ve her zaman bir Kampanya Planı geliştirmelisiniz. İhtiyacımız olan içeriği sunmak için nihai hedeflerin ne olduğunu, zaman dilimini ve bütçeyi anlamamız gerekir. Planın temelleri şunları içermelidir:

Özel hedefler zaman ölçeği ve bütçe dahil kaynaklar ekip üyeleri, sorumluluklar ve kullanılabilirlik hedef seyirci kitlesi gerekli içerik türleri içerik zaten mevcut dağıtmak için kullanacağımız kanallar detaylı planlama takvimi-göreve göre görev ne ölçülmeli

Dışarıdan bir ajans kullanmak, sürecin bu adımının başarısını artırabilir çünkü istenen şeyin gerçekliğini ve karmaşıklığını anlarlar. Kaynak eksikliği ve kısa zaman ölçekleri nedeniyle işleri acele etmek sadece içeriğin kalitesine yol açar ve kalitesini düşürür. Hedeflerin dijital pazarlama stratejisinin genel hedeflerini beslemesi muhtemeldir:

Hacim Benzersiz ziyaretler, Kanal ziyaretleri, Dönüşüm oranları, Aboneler, Alışveriş Sepeti Vazgeçme Oranı, Markalı Anahtar Kelime Ziyaretleri vb. Kalite Sayfa Görüntülemeleri, İade ziyaretleri, Ziyaretçi Sadakati, Sayfada Geçirilen Süre, Ürün veya Hizmet Sayfası Dönüşüm Oranı, Açılış Sayfası Hemen Çıkma Oranı, Takipçi Büyüme Oranı Değer Saat / gün / hafta / ay başına gelir, Kanal başına gelir, Dönüşüm maliyeti

Daha sonra bunlar bir kampanya için daha spesifik alanlara basamaklandırılmalıdır:

Trafik.

Trafik, malzemenizin ne kadarının hedef kitlenin önüne geçtiğini belirleyebilmek için önemlidir. Sosyal medya terimleriyle, hangi tıklamaların, yeniden paylaşımların (retweet), bahsettiklerin, yorumların ne olduğunu görebiliriz ve bu, kitle etkileşim oranları için kullanılabilir. Web sitesi trafiği açısından, ziyaretçilerin yönlendirmeler yoluyla veya sayfalarda izleme kodlarını kullanarak nereden geldiğini görebiliriz.

Dönüşümler.

Dönüşüm, ziyaretçinin bir form dolduruyor olması, bir posta listesine abone olması, bir belge indirmesi veya hatta arama yapması gibi bir harekete geçirici mesaj yaptığı başarılı bir ziyaretçi etkileşimidir. Yine bunları ölçebiliriz ve içerik yeni ise başarıyı veya kampanyayı hemen görebiliriz. İçeriği yeniden kullanırsak, artımlı büyüme arayabiliriz.

Popülerlik.

Açıkça sosyal medyada, popülerliğin bir ölçüsü olarak takipçilerin sayılarına ve etkileşimlerine bakabiliriz. Vanity istatistiği ile boğulmamalıyız, 10'u takip eden,% 5'lik bir etkileşim oranına sahip ooo% 0,05'lik bir etkileşim oranıyla 100.000'den daha iyi. Daha iyi hedeflenmiş bir kampanya daha yüksek etkileşime yol açmalıdır.

Marka bilinirliği ve itibar.

Marka bilinirliği ve itibar, açıkça ölçmek için çok zor bir ölçüttür ve birçok faktöre bağlıdır. Bazı sosyal ölçüm yazılımları bunu ölçmeye başlar ve aynı ölçüm alındığı sürece belirli bir kampanyanın etkisini diğer tüm şeylerin eşit olduğunu gösterebiliriz.

yorum (0)

Henüz yorum yapılmamış

Bir cevap yazın

  1. Posting comment as a guest.
0 karakterler
Attachments (0 / 3)
Share Your Location

ÖNEMLİ UYARI!!!!
TANIMADIĞIMIZ KİMSELER VE TELFON NUMARA TARAFINDAN "SENİORİZ" İSMİ KULLANILARAK VATANDAŞLARA SAHTE MESAJLAR GÖNDERİLMEKTEDİR(WHATSAPP ÜZERİNDEN). BU MESAJLARA İTİBAR ETMEMENİZ VE OLASI DOLANDIRICILIK GİRİŞİMLERİNE KARŞI DİKKATLİ OLMANIZ ÖNEMLE RİCA OLUNUR. Bu türden aktivitelerden sorumlu değiliz. Müşterilerimizle sadece (my@senioriz.com) e-posta adresimiz ve (+90 530 087 6599) telefon numaramız üzerinden iletişime geçmekteyiz.